Šis pratimas ypač naudingas sveikatai dėl kelių priežasčių.
Iš medicininės pusės mes žinome apie daugelį įvairaus pobūdžio ligų susijusių su įvairiais mūsų organais. Šiandien didelis dėmesys skiriamas širdies ir inkstų gydymui. Yra įvaldyta net šių organų transplantacija. Atrodytų, kad apie šių organų susirgimus išsiaiškinta nuodugniai. Bet yra dar viena susirgimų rūšis, apie kurią nežino vakarų medicina, tačiau Kinijoje apie šias ligas sakoma: „inkstai nesusitinka su širdimi“ arba „inkstai nesusieti su širdimi“. Gydant tai kaip širdies susirgimą nesulaukiama teigiamo rezultato. Manant, kad problema inkstuose ir gydant inkstus taip pat negausime jokio rezultato. O pagal simptomus kartais tai panašu į širdies problemas, kartais- inkstų. Remiantis cigunu manoma, kad inkstų ir širdies energijos nesusitinka. Pavyzdžiui, inkstuose turi būti pakankamai Jan energijos. Ši Jan energija leidžia kilti vandens energijai. Jeigu vanduo pakyla - širdies ugnis gęsta. Ir tada širdies ugnis leidžiasi iki inkstų. Ir ši ugnis palaiko Jan inkstų energiją. Šiuo atveju inkstai ir širdis labai gerai bendradarbiauja.
Nesant tokiai sąveikai atsiranda tam tikri simptomai - pavyzdžiui kojų arba blauzdų tinimas. Tokiu atveju žmogus dar ir pradeda jausti nerimą. Taip pat gali pradėti skaudėti dantys arba atsirasti skausmas liežuvio srityje. Ir Jūs labai lengvai supykstate.
Jeigu tokia būklė gilėja - padidėja kraujospūdis ir keičiantis Jūsų emocinei būklei arba orams prasideda staigūs kraujospūdžio šokinėjimai –tai kyla, tai krenta. Sekančiame etape šis susirgimas sukelia nutukimą arba cholesterolio kaupimąsi ant širdies kraujagyslių sienelių, o tai jau sukelia rimtas problemas, nes arterijos storėja, tampa sausos ir trapios. Tuomet gali plyšti arterija arba susiformuoti trombas.
Medicininiu požiūriu reiktų gerai išvalyti arterijas. Remiantis cigunu arba Vaizdinių terapija - reiktų susieti širdį ir inkstus. Reikia pagerinti inkstų vandens kokybę, reikia padėti jam pakilti iki širdies. Tai pagerina širdies funkcionavimą.
Kaip jūs žinote - širdies infarktas labai rimtas ir pavojingas širdies susirgimas. Nuo infarkto miršta labai daug žmonių. Jeigu mes praktikuosime šį pratimą - galėsime išvengti infarkto, nes šis pratimas leidžia vandeniui pakilti iki širdies. Šis pratimas labai efektyvus dėl dviejų priežasčių: pirmiausia jis padeda išvengti infarkto, antra - pilnai atstatyti širdį, net ir tuo atveju jei Jūs jau patyrėte infarktą.
Inkstai yra apatinio dantianio srityje. Inkstai priklauso vandens stichijai. Energija Juan- czin- prenatalinė energija- taip pat inkstų srityje. Jeigu vandens ci šalta- tai ji leidžiasi žemyn sukeldama kojų tinimą. Inkstams sunku dirbti. Jeigu inkstai dirba blogai - skauda kojas, nugarą, galvą. Žmogus greitai sensta ir būdamas 50-ties gali atrodyti sukriošęs.
Vidurinio dantianio srityje yra širdis - ugnies stichija. Jeigu šios dvi stichijos nesusietos - dažnai kyla problemos su širdimi. Kamuoliuko kilnojimą ir ryšio tarp dantianių sukūrimą dar vadina „vandens pakilimu iki ugnies ir ugnies nuleidimu į vandenį“. Vanduo sušyla ir kyla aukštyn. Vykstant šiam procesui praeina kojų tinimas, dingsta kojų nuovargis, pagerėja inkstų bei širdies veikla.
Vidurinio dantianio srityje taip pat yra čiobrialiaukė arba užkrūčio liauka, atsakinga už imunines organizmo savybes. Vidurinio dantianio praktika stiprina imunitetą bei atsparumą ligoms.
Praktikuodami ciguną mes mokomės gauti energijos iš Kosmoso bei žemės. Didysis medis bei kvėpavimas oda ketvirtuoju būdu - tai energijos gavimo iš išorės metodai. Atliekant juos didėja energijos kiekis mūsų kūne. Bet dar reikia mokėti transformuoti energiją kūne bei valdyti jos judėjimą savo sąmonės pagalba.
Energijai kylant aukštyn, link galvos, aktyvuojamos smegenys. Energija sukelia tam tikrus pokyčius , smegenys pradeda greičiau dirbti, didėja fizinio kūno jėga, žmogus tampa aktyvesnis, judresnis. Bet energija kyla aukštyn kanalais ir tam jie turi būti atidaryti. Vienas iš būdų - ci vedimas Mažuoju dangaus ratu. To yra mokoma pirmoje pakopoje. Antras būdas - naudoti Džun maj kanalą.
Jeigu apačioje mažai energijos, jos trūksta - ji negali tinkamai maitinti smegenis ir žmogui sunku dirbti. Jis greitai pavargsta, smegenys veikia prasčiau ir lėčiau, pradeda kartais skaudėti galvą ir žmogus priverstas daryti pertrauką poilsiui. Jeigu viduje daug energijos - nėra nuovargio. Po daugelio darbo valandų žmogus vis dar pilnas jėgų ir blaivaus proto. Todėl centrinio kanalo atidarymas padeda didinti patenkančios į smegenų sritį energijos kiekį. Todėl taip svarbu įvaldyti pratimą Čanczo.
Šaltinis: Dzong Juan čigongas, 2 pakopa. Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2018 m.)