ChiGong / QiGong / Cigunas - daugelį amžių rytuose naudojama sveikatingumo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atstatyti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą, giliau pažvelgti į save ir kasdienybėje pasislėpusią aplinką.
Seminarai

Cigunas

Čigongas Vaikštant

img

Mes jau kalbėjome, kad praktikuojant Džun Juan čigongo sistemą pratimai natūraliai įsilieja į mūsų kasdieninį gyvenimą.

Šiuolaikinio pasaulio tempai ir žmonių užimtumas skatina daryti keletą dalykų vienu metu. Kasdien daugiau ar mažiau laiko praleidžiame vaikščiodami. Šį laiką galima panaudoti čigongo praktikai.

Sėkmingos praktikos faktoriai

Norėdami sėkmingai praktikuoti Čigongą vaikštant (bėgiojant), turite atsižvelgti į tris faktorius:

Pirmasis. Kūnas turi būti atpalaiduotas, tačiau netabaluoti į šalis. Nugarą laikome tiesiai.

Antrasis. Dėmesį sutelkiame į savo vidų, į kūną. Žvilgsnis ramus, nukreiptas į priekį, neklaidožioja į šonus. Akys žiūri, tačiau tarsi nemato – neužkimba už jokio objekto ar įvykio.

Trečiasis. Mintys taip pat nukreiptos į vidų, viduje ir jūsų dvasia. Po čigongo praktikos kūne susikaupia daug či energijos. Kai galvojame apie pašalinius dalykus, dairomės į šonus, gyvai pliurpiame, energija palieka mūsų kūną – ją spinduliuoja smegenys paskui paleistą mintį į objektą, į kurį sutelkiame dėmesį.

Todėl praktikuojant čigongą Meistrai sako: „Užmerkite akis, užkimškite ausis, užverkite sąmonę ir leiskite energijai daryti savo darbą jūsų kūne“. Anksčiau, kad nebūtų blaškomasi, mokantis čigongo buvo draudžiama lankytis pramogų vietose, nes triukšmas ir garsi muzika sklaido energiją.

Praktikuojant čigongą bet kokiomis sąlygomis ir aplinkybėmis reikia išlaikyti ramią emocinę būseną. Prasiveržus emocijoms praktikuoti čigongo neverta – rezultato nesulauksite.

Šaltinis: Dnžn Juan čigongas, 1 pakopa.  Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2015 m.)

Susisiekite su mumis