ChiGong / QiGong / Cigunas - daugelį amžių rytuose naudojama sveikatingumo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atstatyti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą, giliau pažvelgti į save ir kasdienybėje pasislėpusią aplinką.
Seminarai

Cigunas

Džun Juan cigun 2 pakopa

img

Džun Juan cigun 2 pakopa

Antroje pakopoje mes dirbame su ci, kad ji būtų sukaupta ir aktyvuota kūno viduje. Paprastai žmogus nežino kaip su ja dirbti. Jei sukoncentruosime ją į labai mažą tūrį, tai ji taps apytiksliai tokia, kaip lęšio sufokusuota saulės šviesa. Todėl reikia būtinai išmokti koncentruoti mūsų ci, kitaip ji sklaidysis viduje. Daug žmonių gali matyti pirmą ci lygį: ji - lyg rūkas. Antro ci lygio - lyg šviesa. Būtent tokią ci mes praktikuojame antrojoje pakopoje.

Vienas iš antros pakopos tikslų - savo energijos pavertimas jėga, galia.Tam mes praktikuojame Džun arba vidurinį dantianį .

Energijos požiūriu ci, koncentruojama viduriniame dantianyje, turi specifinių savybių, kurios leidžia generuoti jėgą.

Mes turime turėti stiprią, galingą energiją, kuri turi būti kontroliuojama sąmonės ir nekenksminga. Be reikiamos galios ji negalės atlikti reikalingų pokyčių mūsų fiziniame kūne.

Daugelis praktikuojančių ciguną žmonių praktikuoja tiktai energiją. Tai neteisinga. Praktikuojant tiktai energiją galima įgyti stiprią sveikatą, bet tuo pačiu neturėti pakankamai jėgos. Pavyzdžiui, jei jūs ligos gydymui naudosite tik energiją, tai, žinoma, jums pagerės, kartais atsiranda pagijimo regimybė, bet kartais po tam tikro laiko liga atsinaujina. Energija gali padėti atidaryti kanalus bei pagerinti ci judėjimą kanalais, pagerinti kraujo tekėjimą kraujagyslėmis, bet neatliks reikalingų pokyčių. Jeigu energija transformuota į jėgą ir būtent ji panaudota gydant susirgimą, tai liga gali būti pagydyta negrįžtamai, nes pokyčiai fiziniame lygyje, fiziniame kūne yra atlikti su jėga.

Viena iš svarbių antros pakopos užduočių - šios energijos pavertimas jėga, galia, kad ja būtų galima atlikti reikalingus pokyčius fiziniame kūne. Tai įvyksta viduriniame dantianyje. Be tokio energijos pokyčio neįmanoma pakeisti savo fizinio kūno.

Dar vienas svarbus Džun Juan cigun praktikos tikslas - kanalo Džun-maj- sielos išėjimo kelio- atidarymas.

Kartais žmonės rašo ir pasakoja apie tokį fenomeną kaip sielos išėjimas iš kūno. Tai fenomenas, bet daugeliui tai faktas, o ne tik fenomenas. Kokiais atvejais tai įvyksta?

Pirmiausia, miegant arba sergant. Jeigu kūnas silpnas - sielai išeiti paprasta. Kartais išeinant sielai ligos metu žmogus praranda sąmonę. Tam, kad sužinotume daugiau apie save bei kosmosą, reikia išmokti sąmoningai dirbti su kūnu bei siela. Mes turime išlavinti save taip, kad mūsų siela galėtų lengvai išeiti bei grįžti atgal ir, kad mes visada galėtume tai kontroliuoti savo sąmonės galia.

Kai mūsų energija pavirsta jėga, galia, tai, kilnojant ją Džun-maj kanalu, mes galime atidaryti šį kanalą per visą ilgį.

Antroje pakopoje mes pradedame šį darbą - Kelio tarp apatinio ir vidurinio dantianių kūrimą. Tam mes energiją iš apatinio dantianio kelsim kanalu į antro dantianio sritį. Atidarius praėjimą tarp šių dviejų dantianių, mes galėsime sujungti jų energijos struktūras į tam tikrą visumą, tam tikrą kompozitą. Tai pratimas Čanczo.

Šaltinis: Dzong Juan čigongas, 2 pakopa.  Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2018 m.)

 

Susisiekite su mumis