ChiGong / QiGong / Cigunas - daugelį amžių rytuose naudojama sveikatingumo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atstatyti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą, giliau pažvelgti į save ir kasdienybėje pasislėpusią aplinką.
Seminarai

Cigunas

Šiame skyriuje rasite subjektyvius Džun Juan čigongo seminarų klausytojų įspūdžius.

img

Pramogų verslo vadybininkė, 45 m.

Į Džun Juan čigongo seminarą patekau atsitiktinai, ir ne tik nesigailiu, o esu nepaprastai laiminga! Ši sistema itin priimtina mano pasaulėžiūrai. Niekada anksčiau nesu buvusi tokio pobūdžio kursuose, nes nejutau tam poreikio.

O dabar lankau, ir mano siela džiūgauja. Kuo daugiau laiko skiriu praktikoms, tuo labiau man patinka ši sistema, nes man regis, čigongas itin pilnatviškai išpildo žmogaus svajonę tobulėti ir kilti, vaizdingai tariant – siela ir kūnas virsta vienu (bet tai jau – lyrika).

Darbo klausimais tenka daug bendrauti su žmonėmis, nes rengiu koncertų programas... Esu pramogų verslo vadybininkė. Dirbu su įvairaus amžiaus žmonėmis – nuo „jaunų paaugliukų“, mėgstančių repą ir roką, iki žilaplaukių, kuriems atvežame žinomus bardus ir pan.

Tvirtai tikiu, kad 3 Džun Juan čigongo pakopos padės man veikloje, ir norėčiau skleisti žinią apie šią sistemą - ypač jaunimui, nes manau, kad ji didina kūrybinį potencialą, todėl gali būti naudinga visai visuomenei. Turime padėti jaunimui atrasti savo vietą po saule ir mokyti ne tik sveikos gyvensenos, bet ir dvasinio tobulėjimo technikų, juk jaunimas – mūsų viltis ir ateitis.


Mašinininkė, 48 m.

Prieš Džun Juan čigongo sistemą domėjausi įvairiomis ezoterikos kryptimis – astrologija, Ošo meditacinėmis praktikomis, Reiki gydymo sistema ir godžiai skaičiau kalnus dvasiniam tobulėjimui skirtos literatūros.

Susipažinusi su čigongo sistema, pradėjau į ją gilintis ir pajutau beribį dėkingumą už šią dovaną.

Ėmiau gerai jausti, matyti ir užčiuopti energiją, tada suvokiau, kad ši energija daro stebuklus. Mums padeda pati gamta. Čigongo galimybės beribės. Galima gydyti mūsų mylimą Žemę ir bet kuriuos taškus, kuriems to reikia.

Tobulėdami pakeisime viską aplink save.

Be galo trokštu įsisavinti šią sistemą kaip Siui Mintanas, ir įgytas žinias perduoti kitiems. Kuo daugiau žmonių praktikuos Džun Juan čigongą, tuo gražiau gyvensime, tuo harmoningesni bus mūsų santykiai su išoriniu Pasauliu, ir pasieksime suvokimą, kad esame vientisas vienis su Visata.

Mano tikslas – tobulinti Dvasią ir visą save, perteikti savo patirtį kitiems ir, išėjus į kitą Pasaulį, tapti dvasiniu mokytoju, kad ši nuostabi misija neštų vaisių ir skleistų Meilės šviesą.

Ačiū jums už šią neįkainojamą Dovaną.


Aspirantas, 24 m.

Pratimus daryti buvo lengva, gerokai išaugo darbingumas, protas tapo aiškesnis, atsirado ramybė.

Esu be galo dėkingas už atskleistus gabumus diagnozuoti ir gydyti (juos dar reikės ugdyti), tačiau ypatingai - už galimybę patirti įvairias sąmonės būsenas, už jausmą, kad šiame pasaulyje esu ne vienišas, o vientisas su viskuo, kas gyva. Manau, jog dabar žinau, ką ir kaip daryti, kad ištobulinčiau naujuosius sugebėjimus ir greičiau judėčiau pirmyn tiek mokslo, tiek kitose gyvenimo srityse...

Jūs – pats geriausias Mokytojas, o mes – patys geriausi mokiniai. Manau, kad mano kelias – sunkiai dirbti.


Ekonomistė, 30 m.

Iki užsiėmimų – depresijos, nusivylimai, baimės. Po jų – visa tai dingo, pagerėjo bendra būklė ir rega. Visus pratimus pavyko atlikti lengvai. Ketvirtojo – penktojo užsiėmimų metu išsitrynė riba tarp manęs ir aplinkinio pasaulio.

Labai ačiū! Praktikuodama su jumis laiką praleidau nuostabiai. Nekantriai lauksiu kito Jūsų vizito ir tikiuosi iki to laiko tapti Jūsų verta mokine.


Televizijos redaktorė, 53 m.

Nuo pirmosios užsiėmimų dienos lengvai aktyvavosi visi organizmo energetiniai centrai. Tam labai padėjo pratimų metu skambėjusi muzika. Jaučiau, kaip valėsi ir sveiko visi organai – ir dieną, ir naktį, ir būdraujant, ir ilsintis. Visas organizmas it tobulai suderintas mechanizmas tampa dideliu ir galingu. Nepaprastos laimės pojūtis užpildo sielą.

Padidėjo darbingumas, organizmo savijauta tapo stabiliai gera.

Ačiū, kad pažinau save ir savo galimybes! Dirbsiu toliau!

(Buvo kartojamos pirma-trečia pakopos, praeita ketvirta pakopa, instruktorių kursai. Mokslai tęsiami...)


Darbininkas, 35 m.

Padidėjo jautrumas, pagerėjo būsena, malonu bendrauti su Meistru. Atsirado stabilumas ir vidinė ramybė. Dingo daug kompleksų. Atėjo vienybės jausmas su bendruma... visuma (negaliu parinkti tinkamo žodžio).


Kibernetikas, vertėjas, 37 m.

Prieš pradėdamas Džun Juan čigongo praktikas, keturis metus praktikavau taiči (Čen stilius) po 3-4 val. kasdien. Gerbiamojo Meistro Siui Mintano pamokos mane paveikė kaip galingas spartintuvas. Praktikuodamas taiči aš tiksliai jaučiu didesnį či kiekį. Taip udesiai efektyvesni, geriau suvokiu daugelį detalių. Visų pratimų metu puikiai jaučiu či judėjimą. Praktikuojant taiči itin sustiprėja rankos, atakuodamas itin stipriai jaučiu či. Padidėjo jautrumas, miegas gilus, nuotaika puiki.  Labai ačiū, Mokytojau! Tikiuosi ir toliau tęsti čigongo praktikas.

(Vėliau buvo visos čigongo pakopos ir instruktorių kursai. Šiuo metu – Džun Juan čigongo sistemos instruktorius).


Gimnastikos trenerė - choreografė, 45 m.

Iki užsiėmimų – sveikata gera.

1-oji diena: Viską skauda, ypač akis.

2-oji diena: Gera ir linksma.

3-ioji diena: Irgi gera.

4-oji diena: Kažkas manyje keičiasi. Ir rankos kaip dinozauro. Nesupratau, ką tai reiškia.

5-oji diena: Pajutau, kiek mažai aš žinau. Pajutau, kaip gera tiesiog būti!

 

Laivo mechanikas, 30 m.


Baigiau aukščiausios magijos, kosminės sąmonės kursus, praktikavau Ošo meditacijas, Reiki.

1­oji diena: Pribloškė Meisto galia ir jo dėstymo būdas. Labai aukštas lygis. Iš naujo atradau pasaulį.

2-oji diena: Kilo lengvas erzulys, kurį kėlė nemalonus jausmas tarp menčių (statiškų pratimų metu).

3-ioji diena: Nemalonus jausmas stiprėja, erzulys taip pat. Sužinojau daug įdomaus.

4-oji diena: Ir vėl sudirgimas. Vakare namie – katarsis.

5-oji diena: Absoliuti ramybė.


Ekonomistė, 62 m.

Diagnozė – reumatinis poliartritas. Padidėję ir deformuoti visų rankų pirštų sąnariai.

Po užsiėmimų keturi sąnariai visiškai išsitiesino, kitų deformacija sumažėjo.

Labai ačiū.


Felčeris-masažuotojas, 19 m.

Darydamas pratimus jaučiau pulsuojančią energiją ligos vietose. Tada jutau lengvumą, nuo trečiosios dienos – ramybę ir vidinę tylą.

Pirmiausia Jūs leidote man suprasti ir pajusti vidinį gerbūvį, kokiame norėčiau būti visada. Ir tik tada išmokti gydyti. Dar kartą dėkoju, ačiū už tai, ką duodate žmonėms, ir linkiu jums gauti tokią pat meilę, kokią dalinate! Ačiū!

(Tada buvo II ir III pakopa.)

Geriau jaučiuosi ir fiziškai, ir morališkai. Savo būsena patenkintas. Jaučiu daugiau gyvenimo džiaugsmo. Imu jausti ryšį su mane supančiu pasauliu. Ačiū, ačiū, ačiū!


Mokytojas, vertėjas, 36 m.

Sergu chronišku cholecistitu, paakiai pajuodę, kamuoja galvos skausmai, žemas kraujospūdis, kasos, kepenų ir tulžies problemos, smėlis inkstuose, šąla galūnės.

Po užsiėmimų: sušilo rankos, dingo galvos skausmai, bendrai nustojau šalti, susitvarkė paakiai, lengviau keltis ryte, viską spėju, padedu kitiems, atsirado laiko bendrauti su vaikais.

Ačiū Jums. Regis, dabar žinau, kaip naujs požiūris į save, savęs pažinimas gali pakeisti mano ir kitų gyvenimą – sveikatą ir santykius, darbe ir namie; kaip nevergauti aplinkybėms, o kurti geresnį gyvenimą sau ir savo artimiesiems.


Indų plovėja, 41 m.

Prieš metus ant rankų ėmė rastis šlapiuojanti egzema, praeidavusi tik po 4-5 dienų gydymo, jei ant rankų nepatekdavo vandens ir buitinės chemijos priemonių. Net guminės pirštinės kenkė, nes rankos prakaituodavo.

3-iąją užsiėmimų dieną žaizdos ėmė gyti; 4-osios dienos pabaigoje susiformavo nauja odelė. Situacijos nepablogino ir tai, kad buvau priversta skalbti su chemija.

Pakartojo I-ąją pakopą.  Štai jau pusantro mėnesio kaip nevargina jokia egzema, nors ir toliau dirbu su karštu vandeniu ir buitine chemija – dažnai ir be pirštinių. Noriu mokytis toliau. Aš patikėjau, kad čigongo pratimai gali palaikyti sveikatą.


Namų šeimininkė, 50 m.

Prieš pradėjus praktikuoti čigongą, sirgau šiomis ligoninės tyrimais nustatytomis ligomis:

1. Chroniškas pielonefritas. Akmenligė. Nefroktozė.

2. Erozinis gastritas.

3. Pooperacinis kairiosios rankos pleksitas, nutikęs po radikaliosios mastektomijos.

Nuo 1992-ųjų mane dažnai vargino inkstų dieglių priepuoliai, nepaliaujamai skaudėjo juosmenį, nugarą, svaigdavo galva, kamavo nemiga. Be atvangos tirpo rankos ir kojos. Kairioji ranka buvo nebejudri ir nejautri. Daug kartų kreipiausi į įvairias klinikas, tačiau veltui.

1992-ųjų gruodį profesorius Siui Mintanas rekomendavo man praktikuoti Džun Juan čigongą. Iš pradžių praktikuoti labai trukdė skaudanti kairioji ranka. Po pusantro mėnesio nuolatinių praktikų pajutau, kad ranka atgauna jautrumą, o dar po mėnesio sugebėjau savarankiškai ir be skausmo kairiąja ranka sagstytis sagas.

Palaipsniui išnyko nugaros ir juosmens skausmai, rečiau apie save primindavo inkstai. Nuo 1993-iųjų vasaros pasišalino daug smėlio. 1993 metų pabaigoje tyrimai buvo geri. Dingo skrandžio skausmai, nebesvaigsta galva, geriau miegu. Tęsiu čigongo praktikas ir vis labiau įsitikinu, kad jos yra labai efektyvios.

Žemai lenkiuosi Žmogui, padedančiam mums tikėti, kad mes galime šiais nelengvais laikais patys stiprinti savo sveikatą.

Ačiū Jums, Siui Mintanai!


Architektė, 61 m.

Prieš pasinerdama į čigongo praktikas lankiau hatha jogą, tačiau kamavo chroniškas nuovargis ir jausmas, kad sparčiai senstu. Skaudėjo kojas, diegė pėdą, maudė dantis.

Pirmąją seminaro dieną per Didįjį medį kūną suko kaip turbiną. Radosi šioks toks nuovargis.

Antrojo užsiėmimo metu kūnas sukosi toliau, tačiau užsiėmimai teikė malonumą.

Trečiąją dieną jaučiau aktyvų judėjimą stuburu. Per Didįjį medį suko mažiau.

Nuo ketvirtosios dienos ėmė gerėti savijauta, atsirado sąnarių plastiškumas.

Po seminaro įvyko nuostabių pokyčių. Pajaunėjau dešimčia metų, kūne jaučiu lengvumą, eisena lengva, gerai jaučiu energijas, kūną gaubia maloni šiluma. Kojos problema beveik išnyko.

Dėkoju!!! Esu sužavėta. Ačiū Dievui, kad atsiuntė mums Mokytoją!


Inžinierė - geografė, 56 m.

1987 metais baigiau kinų astrologijos ir čigongo kursus. Turiu bėdų su tulžies pūsle, kasa, žarnynu, rankų pirštuose kaupiasi druskos, prastėja regėjimas.

Per pirmąjį užsiėmimą sunkiai stovėjau Didįjį medį, tačiau jaučiau šaknis, šakas, viduje tekančią energiją. Darydama inkstų funkcijos normalizavimo pratimą mačiau didelius, juodus, vandens skalaujamus inkstus, tada per pėdas ėmė eiti smėlis. Naktį sapnavau gražų sapną: skraidžiau, net kiaurai per stiklą, - anksčiau to niekada nebūdavo.

Per antrąjį Didįjį medį gerai jaučiau iš viršaus srūvančią energiją, bet kojos buvo užspaustos. Energijos judėjimo viduje pojūtį pakeitė svaigstanti galva, pykinimas, sunkumas pakaušyje. Darant Mažąjį dangaus ratą įsiskaudėjo galvą, bet po baigiamųjų pratimų skausmas praėjo. Dirbant su kepenimis viduje jaučiau judėjimą, tada dingo diskomforto pojūtis kepenų ir skrandžio zonoje.

Trečiąją dieną stovėjau lengviau, kilo karščio pojūtis, bet kojų dar vis nejaučiu. Darydama Mažąjį dangaus ratą pajutau stiprų energijos srautą, sergančias vietas skaudėjo.

Ketvirtąjį užsiėmimą stovėjau lengvai ir maloniai, energija tekėjo iš viršaus ir apačios, lengvai banguodama – kaip vandens augmenija ežere. Aiškiai jutau srautą ir per Mažąjį dangaus ratą. Konvertuojant či į akis plieskė šviesa it saulė, viduje jutau judėjimą. Aiškūs pojūčiai diagnozuojant.

Penktąją dieną Didįjį medį stovėjau lengvai, energija visaip judėjo, nemalonių pojūčių nebuvo.

Praėjo neaiškūs pojūčiai kepenų, skrandžio, žarnyno ir širdies plotuose. Kilo laimės ir lengvumo jausmas, it vaikystėje. Trečiosios akies zonoje randasi mėlynai violetinė šviesa ir Meistro akys.


Programuotoja, 26 m

Užsiėmimai patiko, bet sunku stovėti Didįjį medį – kilo skausmai pilvo apačioje, vėliau inkstuose, stipriai pykino. Po kelių užsiėmimų rankos tapo jautresnės, lengviau stovisi Medyje.

Iki užsiėmimų negalėjau ilgai būti uždarose patalpose su daug žmonių – ši problema išnyko.


Pardavėja, 21 m.

Baigiau sahadža jogos ir bioenergetikos kursus.

Sveikata prasta: kiaušidžių uždegimas, gastritas, skausmingas dešinysis inkstas, vegetatyvinė distonija, padidėję kirkšnies limfmazgiai.

Seminaro metu jaučiu, kaip švytinti koncentruota energija iš apatiniojo katilo siuntinėja elektros blyksnius po visą kūną. Dega padai ir rankų pirštų galiukai. Naktį energija suteka į dešiniąją koją. Pratikuojant pakaitomis kūnas dega arba dilgčioja. Kyla džiaugsmas, jį keičia depresija, tada apgaubia ramybė ir snaudulys. Medyje ima svaigti galva, tarsi sukčiausi drauge su Planeta ir viskuo ant jos. Toks pat jausmas kilo ir prieš tai, kai kartais ėmiau matyti žmonių auras.

Pabundu perpildyta meilės žmonėms ir gamtai.


Inžinierė, 49 m.

Problemos: ausies nervo neuralgija, pašalinta kiaušidė (cista), išpjautos glandos, skausminga gleivinė, labai svaigsta galva.

Užsiėmimai pakėlė bendrą tonusą, labai pagerėjo nuotaika, sumažėjo triukšmai ausyje, ėmiau jausti Žemės ir Kosmoso energiją, įvairių organų laukus.

Gerbiamas Mokytojau! Aš šiek tiek užsiiminėjau hatha joga, tačiau per dvejus metus nejaučiau tokių pokyčių, kaip per šias penkias seminaro dienas. Esu jums labai dėkinga.

Pasikeitė mano pasaulėjauta. Labai labai ačiū!


Inžinierė - psichologė, 50 m.

Vedžiau sveikatinimo grupes, mokiau įvairių psichotreningo metodų. Prieš Džun Juan čigongo praktikas paūmėjo senas bronchitas, faringitas ir bronchinė astma. Keletą mėnesių vartoti medikamentai paūmėjimo neišgydė.

Paeiliui dalyvavau pirmojoje ir antrojoje pakopose.

Patyriau skausmo, depresijos, mieguistumo būsenas. Tada atsirado visaapimančios meilės pojūtis, sutrumpėjo miegui skirtas laikas – pakanka 5 valandų. Praktiškai sveika, ženkliai padidėjo tonusas visuose lygmenyse, išaugo darbingumas.

Atliekant Didįjį medį ateina absoliučios ramybės ir tuštumos būsena. Viskas sustoja, skverbimasis į viską. To neįmanoma aprašyti. Išėjus iš Medžio nelieka man įprastos vidinės įtampos. Atsirado ramybė ir pojūtis, kad esu vandenynas: viskas, kas vyksta, vyksta jo paviršiuje. Dabar daug ką priimu kaip žaidimą, viduje jausdama ramybę ir stabilumą. Bendrai tokia būsena išlieka visas užsiėmimų dienas. Daug kas tampa nereikalinga, atliekama, suvaidinta. Deja, tokią būseną išlaikyti nuolat nepavyksta. Tačiau viskas dar priešaky.

Dėkoju už mokslą, už praktiką, už sugrąžinimą į save, savęs išplėtimą, už kitonišką pasaulėjautą!


Inžinierius, 28 m.

Iki užsiėmimų nuolat jaučiau silpnumą, apatiją, dirglumą, greitai pavargdavau.Po seminaro gerai jaučiu energiją, kietai miegu, nuolat esu geros nuotaikos, energingas, žvalus, darbingas ir aiškaus proto.


Inžinierius - mechanikas, 33 m.

Du kartus dalyvavau pirmojoje pakopoje. Mečiau rūkyti. Labiau pasitikiu savimi, nors dar reikalingas Meistro palaikymas. Dėkoju Meistrui Siui Mintanui už gėrį.


ESM operatorė, 40 m.

Sveikatos būklė: širdies skilvelio nepraeinamumas, miokardo sutrikimai, galvos ir stuburo skausmai, padidėję limfmazgiai, veido asimetrija dėl užspausto pakaušio ir dešiniojo veido nervo, ginekologinės problemos.

Po užsiėmimų: išmokau Mažojo dangaus rato pratimu nuimti širdies skausmą. Nebeskauda galvos, veidas išsilygino, limfmazgiai sumažėjo, nieko neskauda, jaučiuosi vėl darbinga. Apėmė jausmas, kad galiu nuversti kalnus. Dabar sveikata normali.


Bibliotekininkė, 58 m.

Prieš dvejus metus praėjau pirmąją pakopą, dabar pakartojau.

Pagrindinis rezultatas: 35 metus turėtas skaidulinis gimdos navikas išnyko Jūsų sistemos dėka.

 

Programuotoja, technikos mokslų daktarė, 67 m.

Problemos: blogas miegas, cholecistitas.

Darant Didįjį medį kojomis ir stuburu kyla banga, susitraukinėja raumenys. Nuo trečiosios dienos pratimus daryti lengviau, nuo ketvirtosios – maloniau. Diagnozuoti nepavyksta.

Iki šiol savarankiškai užsiiminėjau autogenine treniruote (AT) gulėdama ant nugaros. Palaipsniui vietoj atsipalaidavimo ėmė kauptis įtampa, kildavo rankų, kojų, išilginių stuburo raumenų ir dubens traukuliai. Buvau priversta užsiėmimus nutraukti, tačiau traukuliai tęsėsi bet kurioje ramybės būsenoje.

Ir tik po pirmosios čigongo praktikos atėjo milžiniškas palengvėjimas – aš atsipalaidavau, išmokau transformuoti sukauptą energiją. Tapau geraširdiškesnė, geriau miegu, gyvenime turiu naują tikslą.


Meistras - technologas, 69 m.

Širdies yda, chroniški plaučių, kepenų, inkstų susirgimai, osteochondrozė.

Pirmosiomis dienomis per praktikas labai skaudėjo chroniškų susirgimų vietas. Kitas dvi dienas skausmas nebe toks intensyvus.

Penktąją dieną skausmai išnyko. Jaučiuosi gerai.

Ačiū už viską!

Šaltinis: Dnžn Juan čigongas, 1 pakopa.  Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2015 m.)

Susisiekite su mumis