Pratimas Jan-či
Pratimas Jan-či laikomas vienu pagrindinių dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jis susijęs su mūsų sveikata.
1. Šis pratimas leidžia suderinti vidinių organų darbą ir sutvarkyti savo organizmą. Ką reiškia sutvarkyti? Tai reiškia, kad kiekvienas organas vykdo savo darbą – tiek, kiek jam priklauso. Mes praktikuojame čigongą, kad kiekvienas organas imtų funkcionuoti būtent tokiu principu.
Tai įmanoma, jei išoriniai faktoriai nekels perdėtų nekontroliuojamų emocijų, ir jei tos emocijos nedarys įtakos mūsų vidiniams organams; jeigu vidiniai organai arba kokios nors kitos organizmo dalys negaus medikamentų ar netinkamo jiems maisto; jei mūsų organizmo nealins netaisyklingai atliekama praktika ar fiziniai pratimai, jeigu, jeigu...
Tačiau giluminio atsipalaidavimo, arba proto tylos būsena leidžia visiems vidaus organams susitvarkyti automatiškai, patiems. Praktikuodami či transformacijos pratimą mes patenkame į ramybės būseną, todėl visi mūsų vidaus organai sugrįžta į normalią būklę. Kai mes atsipalaiduojame ir nurimstame, mūsų energija padidėja. Kai mes atsipalaiduojame ir patenkame į ramybės būseną, energija ima taisyklingai tekėti mūsų energetiniais kanalais. Ir tas vidinės energijos tekėjimas subalansuoja vidinius organus. Todėl pirmojoje pakopoje svarbu suprasti, kaip atsipalaiduoti ir ilsėtis. Daugeliu atveju tam padeda vizualizacija.
Vizualizuojant ima veikti pakaušyje esanti smegenų dalis, o priešakinė, atsakinga už mąstymą, atsipalaiduoja, it užmiega. Tada mintys netrukdo natūraliems organizmo viduje vykstantiems procesams, ir energija gali tekėti taisyklingai – protas jai netrukdo, sąmoningai nukreipdamas ten, kur jam atrodo, kad ji turėtų tekėti. Taip mes suteikiame organizmui galimybę pereiti į automatinį savireguliacijos režimą.
2. Dar vienas fenomenas, susijęs su skausmais. Jan-či ir kamuoliuko aktyvavimo praktikos yra energetiniai pratimai. Todėl, jei serga organai, esantys netoli apatiniojo dantianio zonos, žmogus gali jausti skausmą, kaip darant Didįjį medį. Tai – gydomasis procesas, susijęs su kanalų atsivėrimu. Tokius skausmus itin dažnai patiria moterys, turinčios ginekologinių bėdų ir žmonės, turintys pooperacinių sąaugų problemų. Nemalonius pojūčius gali sukelti ir kolitai bei šlapimtakių zonos sutrikimai. Tačiau stebint karštą – ne tiesiog šiltą, o tikrai karštą – kamoliuką, tokios problemos netrunka išnykti.
Jauninamasis efektas
Jan-či-gun praktika leidžia mums transformuoti kūną, pagerinti smegenų funkcijas, atjaunėti. Darydami šį pratimą mes dirbame su apatiniuoju dantianiu – tąja organizmo dalimi, kurioje yra Juan-dzin energija. Jau esame kalbėję, kad ji susijusi su DNK, RNK, vyriškaisiais ir moteriškaisiais lytiniais hormonais.
Jau mūsų laikais šiuolaikinių mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino, jog tokia praktika leidžia konvertuoti DNK ir RNK į energijos rūšį, maitinančią smegenis ir aktyvuojančią jų ląsteles, skatinančią jas aktyviau dirbti. Tačiau greta galvos smegenų, aktyvuojasi ir stuburo smegenų ląstelės.
Tačiau pratimas laikomas įsisavintu tada, kai nepriklausomai nuo tuo, ką darote, apatiniajame dantianyje visada jaučiate šilumą, o praktikuojant juntamas stiprus karštis – kartais ant skausmo ribos.
Būtent tas karštis liudija hormonų transformacija į či, tada jūsų kūnas ima keistis. Nejaučiant karščio, karšto raudono kamuoliuko, pagerinti sveikatą labai sunku. Štai kodėl kamuoliuką reikia stebėti kasdien.
Rekomenduojama specialiai skirti tam tikrą laiką šiai praktikai, tačiau darykite ją pasitaikius kad ir menkiausiai progai: važiuodami transporte, skaitydami, dirbdami kompiuteriu; kai tik darote kažką, kas leidžia retkarčiais sutelkti dėmesį į apatinįjį dantianį. Tokiu būdu praktikuojama be rankų pagalbos, mintimis, retkarčiais prisimenant, kad pilve yra karštas raudonas kamuoliukas ir patikrinant, kaip jis ten gyvena ir ką jaučiate apatiniajame dantianyje.
Atliekant šią praktiką mūsų organizmas ima gaminti gerokai daugiau hormonų, kurie vėl vista energija ir t.t., procesas vyksta ratu. Ką žmogus tuo metu jaučia ir kokie fenomenai lydi šį nuostabų procesą?
Meistro pasakojimas
Reguliariai atliekant „Či transformacijos“ pratimą, žmogus pasijunta jaunesnis, tampa energingesnis. Energijos gausa, kaip jau kalbėjome, skatina vyriškų ir moteriškų hormonų kiekio augimą, o tai, savo ruožtu, didina lytinį potraukį. Daugelio žmonių lytinės funkcijos sutrikusios ne dėl senėjimo, o dėl tam tikrų susirgimų. Jei šios funkcijos silpsta dėl amžiaus, praktikuojant jos palaipsniui sugrįš – vyksta visų fiziologinių funkcijų atstatymo procesas. Šis fenomenas rodo, kad pas jus grįžo jūsų či, jūs atstatėte tai, kas buvo prarasta gyvenimo eigoje. Kai jūsų energija ima augti, drauge auga ir seksualinis potraukis. Jei jūs jo nekontroliuosite, galite prarasti energiją, ir Trečioji akis nustos veikti. Praktikos metu sukilus lytiniam potraukiui, šią energiją reikia pakelti į smegenis. Būtent ji maitina mūsų šen dvasią, aktyvuoja smegenų funkcijas ir padeda atsiverti ekstrasensorinių jutimų kanalams. Paprastai tam naudojamas „Mažojo dangaus rato“ arba „Mikrokosmoso orbitos“ pratimas, kurį apžvelgsime šiek tiek vėliau.
Kartą, viename iš pirmųjų NSV šalyse vestų seminarų, dalyvavo garbingo amžiaus – 83 metų sulaukęs žmogus, daug apdovanojimų pelnęs kariūnas. Pratęs viską, ko imasi, daryti sąžiningai ir atsidavusiai, ir tai, ką pradėjęs, baigti iki galo. Todėl jis reguliariai praktikavo, tiksliai vykdydamas visas instrukcijas ir rekomendacijas. Kai būdamas 85-erių nuėjo į eilinę medicininę apžiūrą, gydytojai pasakė, kad jis, kaip tikras jaunuolis, dar gali turėti palikuonių. Ir štai jis vėl ėmėsi darbo – vedžiojo jaunimo grupes po kalnus. Kartais tekdavo eiti po 30 kilometrų, ir vidutinio amžiaus žmonės nespėdavo sekti jam iš paskos.
Bendraudamas su seminaro klausytojais, jis išreiškė apgailestavimą, kad nežinojo Džun Juan čigongo sistemos bent prieš 20 metų. Jis sakė, kad tuomet būtų turėjęs pakankamai laiko, kad įgytų išminties ir kitų savybių, reikalingų jei ne šalies, tai bent regiono vadovui. Apie jį rašė laikraščiai.
Ir tai ne vienintelis toks atvejis. Tačiau tokio amžiaus žmonės retai kada ateina į seminarus.
Ugdomasis efektas
Reguliariai atliekant šį pratimą, jau po kurio laiko apatiniame dantianyje galima pajusti labai karštą plotą, o toliau prakitkuojant karštis sukyla iki skausmo ribos, it liepsna. Paprastai tokiu atveju energija iš apatiniojo dantianio automatiškai kyla aukštyn į smegenis ir pasiekia Trečiosios akies zoną. Jautresni žmonės gali jausti šį energijos judėjimą. Kai energija pasieks smegenis, jūs išvysite tarsi žaibo blyksnius, kaip ir praktikuojant Didįjį medį. Lygiai taip pat vėliau atsiras įvairiaspalvė šviesa. Jos spalvos labai švarios, ryškios, ir tuo pat metu jūs išlaikote itin skaidrią sąmonę. Tai – pirmasis fenomenas, žymintis Trečiosios akies darbo pradžią. Mes nuo pat pradžių kalbėjome, kad čigongo praktika leidžia didinti mūsų energiją ir gerinti jos kokybę, o tai ima plėsti mūsų jutiminių organų veiklos diapazoną. Save, kitus žmones, gamtą ir visą pasaulį mes suvokiame per jutiminių organų kanalus. Kaip jau kalbėjome, jie yra ganėtinai riboti. Plėsdami jų diapazoną mes plečiame savo supratimą, suvokimą ir žinias apie save ir mus supantį pasaulį.
Intuicijos ir kūrybinių gebėjimų ugdymas
Yra dar vienas teigiamas energijos kėlimo į smegenis efektas. Kai praktikuojant čigongą energija ima kilti aukštyn, ugdoma intuicija. Jūs ne tik galėsite lengviau orientuotis savo gyvenime ir kas vyksta jame, ne tik greičiau priimsite teisingus sprendimus, tačiau ir sugebėsite jausti, kad šiame pasaulyje greta mūsų egzistuoja begalė įvairiausių gyvybės formų...
Praktikuojant šį pratimą daug laiko naudojame vizualizaciją, kuri pati savaime skatina kokybiškus teigiamus pokyčius – mes įgyjame dar vieną gebėjimų rūšį, galinčią ženkliai pagerinti mūsų gyvenimą – kūrybinį požiūrį į problemų sprendimus kasdieniame gyvenime bei bet kurioje veiklos srityje.
Yra žinoma, kaip labai skiriasi žmonių sugebėjimai, atmintis, loginis mąstymas ar kūrybinis požiūris į darbe bei gyvenime iškylančias užduotis. Taip pat žinome, kad mūsų sėkmės ir nesėkmės nepriklauso nuo to, kokius pažymius gaudavome mokykloje. Kartais situacijos atrodo paradoksaliai: studijų metais žmogus vargais negalais ropštėsi iš kurso į kursą, tačiau buvo kiekvienos studentų kompanijos siela, ir pradėjęs dirbti greitai pakilo karjeros laiptais. O kitas tobulai laikydavo egzaminus, visą laiką skyrė mokslams, nešvaistė energijos vakarėliuose, tačiau visą gyvenimą išdirbo tiesiog puikiu vykdytoju. Kodėl taip yra?
Universitete pagal tą pačią programą studijuoja galybė žmonių. Baigę studijas jie dirba panašiose sferose, tačiau po kelerių metų vieni patenkinti džiaugiasi sėkme, o kiti ir toliau atlieka nuobodų rutininį darbą – tegu ir yra gerbiami. Kodėl? Ir kadangi priežastys ne visada aiškios, žmonės tai „nurašo“ nesėkmingam likimui ar karmai.
Meistro pasakojimas
Jungtinėse Valstijose atlikta didelis ir nuodugnus darbas, tiriantis žmogaus kūrybiškumą sprendžiant įvairias užduotis ir problemas. Buvo ištyrinėta ir apklausta daug žmonių, kuriuos galima pavadinti „sėkmingais“. Tai buvo skirtingų profesijų, socialinių sluoksnių ir materialiojo gerbūvio atstovai – žinomi muzikantai ir modeliai, dizaineriai ir verslininkai, juristai ir reporteriai, čigongo meistrai ir reklamos agentai, mokslininkai, aktoriai, gydytojai... Kiekvienam buvo atliekama encefalograma ir tiriami smegenų ritmai: alfa, beta, gama, teta, delta ir t.t. Žinoma, kad skirtingi ritmai ir jų deriniai apibūdina skirtingas žmogaus būsenas bei kai kurias potencialias galimybes. Rezultatai parodė, kad visi sėkmės lydimi žmonės, nepriklausomai nuo jų profesijos ir veiklos srities, turi ryškiai išreikštą delta ritmą, visi išsiskyrė palyginti intensyviomis pakaušio dalies smegenų bangomis.
Ši intensyviai veikianti pakaušio dalies smegenų sritis imta vadinti pabudusia. Buvo parodyta, kad būtent ji atsako už kūrybinius gebėjimus. Ir jei jūs visada kūrybiškai sprendžiate prieš jus iškilusias užduotis, jūsų sėkmės tikimybė gerokai padidėja. Būtent tuo ir išsiskiria visi šie žmonės - savo kūrybiniais sugebėjimais. Ir iš tiesų, daugelio panašaus išsilavinimo žmonių žinių suma skiriasi gerokai mažiau, nei sugebėjimas permąstyti ir sukurti kažką nauja. Kitas tyrimų etapas ieškojo pakaušio dalies smegenų aktyvumo skatinimo metodų.
Paaiškėjo, kad toks metodas jau egzistuoja. Jie aptiko, jog daugelis žmonių, praktikuojančių čigongą, išsiskiria didesniais kūrybiniais sugebėjimais, ir jų pakaušio zonos smegenys yra gerokai aktyvesnės. Dabar kai kuriose šalyse čigongo metodai ir įvairiausia įranga yra naudojami greitesniam moksleivių ir studentų pakaušio dalies smegenų pažadinimui. Vienas iš šių mokslininkų tyrinėjo ir mano smegenis. Gavęs rezultatus jis sakė, kad mano pakaušio smegenų dalis yra labai aktyvi. Tai natūralu: juk daugelis čigongo sistemos pratimų skatina stebėti kurią nors savo kūno dalį. Tai ir yra vizualizacijos procesas, o vizualizuojant aktyviai darbuojasi pakaušio dalies smegenys. Todėl mes sakome, kad čigongo praktika suteikia galimybę tapti sėkmingu tiek gyvenime, tiek bet kurioje pasirinktoje veiklos ar žinių srityje, nes ji ugdo ir aktyvina pakaušio srities smegenis, taigi, kūrybinius sugebėjimus.
Todėl mes sakome, kad vienas iš pagrindinių praktikos tikslų – sustiprinti savo gyvybinę energiją, o tada panaudoti ją fizinio kūno atstatymui, intelekto kėlimui ir šen dvasios vystymuisi.
Šaltinis: Dnžn Juan čigongas, 1 pakopa. Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2015 m.)