ChiGong / QiGong / Cigunas - daugelį amžių rytuose naudojama sveikatingumo sistema, padedanti įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atstatyti fizinę bei dvasinę pusiausvyrą, giliau pažvelgti į save ir kasdienybėje pasislėpusią aplinką.
Seminarai

Cigunas

Džun Juan Čigongo Sistemos Mokymas

img

Džun Juan čigongo sistemos mokymo metodas gerokai skiriasi nuo įprastinių. Čia naudojamas tiesioginis žinių perdavimas.

Gera sistema turi turėti gerų mokymo metodų. Tačiau tikrai gera sistema turi turėti ir gerų mokytojų. Jeigu pats mokymo ir dėstymo metodas nebus pakankamai geras, net labai gero Meistro mokiniai nesugebės gerai įsisavinti medžiagos. Džun Juan čigongo sistemoje naudojamas mokymo metodas vadinamas „žinių transplantacija“. Jis leidžia per trumpą laiką gauti didelį žinių kiekį. Žinios perduodamos tiesiogiai iš dėstytojo smegenų į klausytojų smegenis arba iš širdies į širdį. Kad mokymai vyktų greitai, Meistras turi atverti savo širdį ir protą ir pritaikyti specialųjį greitojo informacijos perdavimo klausytojams metodą. O klausytojai savo ržuotu turi naudoti klausymo metodą, kuris taip pat leidžia atverti širdį ir protą ir tokiu būdu priimti perduodamą informaciją. Todėl Džun Juan čigongo užsiėmimuose žmogus gauna ne tik žinių, bet ir gebėjimų. Jis stiprina savo energiją ir plečia suvokimo kanalus. Galiausiai jis įgyja Išminties.

Kiekviena sistema ir kiekvienas metodas turi savo kelią. Panagrinėkime plačiau Džun Juan čigongo metodus ir požiūrius. Tačiau pirmiausia pažiūrėkime, kaip žmogus mokosi.

Kaip apskritai vyksta mokymas? Kaip, kokiais būdais mes mokomės, kaip mus moko?

Mokymo lygmenys

Egzistuoja keturi mokymo lygmenys.

Pirmasis – Mokytojas tiesiog demonstruoja, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą, o mokinys kartoja jį tol, kol išmoksta tai daryti automatiškai. Paprastai taip dirbama su atskirais elementais ir jų junginiais sporte, šokiuose... Taip ir pamokų ar paskaitų metu nurašote naują medžiagą nuo lentos ar užsirašote, ką diktuoja mokytojas, o paskui namie tai mokotės ir stengiatės įsiminti.

Antrasis – Mokytojas jums padeda, suteikia energijos, kad galėtumėte greičiau išmokti, įsiminti ir suvokti informaciją.

Trečiasis – Mokytojas tiesiogiai padidina jūsų gebėjimus, jūsų energija lengvai išauga, ir programa lengvai įsisavinama.

Ketvirtasis – pats aukščiausias – Mokytojas tiesiog suteikia jums šias galimybes ir gebėjimus be išankstinio apmokymo. Gaunate juos iškart, akimirksniu, net nesitikėję, kad tai kada nors sugebėsite. Taip nutinka tam tikrose situacijose. Pavyzdžiui, reikia atlikti kokį darbą, kuriam jums trūksta ir žinių, ir įgūdžių. Staiga tas gebėjimas į jus tarsi „įdedamas“, ir jūs galite juo naudotis. Ir jeigu Mokytojas jums pasiūlo padaryti tai, ko jūs manote nesugebantys, jau kitą akimirką galite suvokti, jog žinote, ką ir kaip daryti. Tai reiškia, jog tą akimirką gavote šį gebėjimą iš Mokytojo. Tačiau taip būna tik išimtiniais, būtinais atvejais.

Šaltinis: Dnžn Juan čigongas, 1 pakopa.  Siu Mingtangas, Tamara Martynova (2015 m.)

Susisiekite su mumis